خانه / دانلود / پاورپوینت”مدیریت استراتژیک فرد آر دیوید” ۷۰ اسلاید

پاورپوینت”مدیریت استراتژیک فرد آر دیوید” ۷۰ اسلاید

ماهیت مدیریت استراتژیک

الگوی مدیریت استراتژیک

 ماموریت سازمان

بررسی عوامل خارجی

 بررسی عوامل داخلی

 بررسی و انتخاب استراتژی

اجرای استراتژی، مسائل مدیریت

اجرای استراتژی

بررسی، ارزیابی و کنترل استراتژی

تعریف مدیریت استراتژیک : هنر وعلم تدوین,اجرا و ارزیابی تصمیمات و شیوه ای چندگانه که سازمان را قادر می سازد به اهداف بلند مدت خود دست یابد.مدیریت استراتژیک به سازمان این امکان را می‌دهد که به شیوه‌ای خلاق و نوآور عمل کند و برای شکل دادن به آینده خود به صورت انفعالی عمل نکند. این شیوه مدیریت باعث می‌شود که سازمان دارای ابتکار عمل باشد و فعالیت‌هایش به گونه‌ای درآید که اعمال نفوذ نماید (نه اینکه تنها در برابر کنش‌ها، واکنش نشان دهد) و بدین گونه سرنوشت خود را رقم بزند و آینده را تحت کنترل درآورد…

پرسش های کلیدی درباره شرکت های رقیب:

– نقاط قوت اصلی شرکت های رقیب کدامند؟ : نقاط ضعف اصلی شرکت های رقیب کدامند؟ – هدف های بلند مدت و استراتژی های رقیب کدامند؟ – نحوه واکنش شرکت های رقیب در برابر متغیرهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فناوری؟ – استراتژی های شرکت ما در برابر ضد حمله های شرکت های رقیب تا چه اندازه آسیب پذیر می باشند؟ – پایگاه محصولات ما در برابر محصولات رقبا چه وضعیتی دارد؟ | – چه تعداد شرکت به این صنعت وارد می شوند و چه تعداد خارج؟ – چه عوامل اصلی موجب شده که ما در این صنعت چنینی وضعیتی داشته باشیم؟ . در این صنعت رابطه بین عرضه کنندگان مواد اولیه و توزیع کنندگان چگونه است؟ – محصولات و خدمات جایگزین تا چه اندازه می توان موجب تهدید شرکت های رقیب در این صنعت شود؟

بازاریابی

– آیا بخش بندی بازار به شیوه ای اثر بخش انجام شده است؟ . آیا در صحنه رقابت سازمان پایگاه مناسبی دارد؟ . آیا سهم بازار شرکت روبه افزایش بوده است؟ – آیا کانال های توزیع محصولات و خدمات شرکت قابل اعتبار و از نظر هزینه و منفعت مناسب هستند؟ – آیا دایره فروش از یک سازمان اثر بخش برخوردار است؟ . آیا شرکت از تحقیقات بازاریابی استفاده می کند؟ – آیا محصولات و خدماتی را که شرکت به مشتریان عرضه می نماید از کیفیت خوبی برخورداند؟ . آیا محصولات و خدمات شرکت به شیوه ای مناسب قیمت گذاری شده اند؟ . آیا شرکت در زمینه تبلیغ، ترویج و شناساندن محصولات خود از استراتژی …..

و……..

RIAL 95,000 – خرید

درباره ی mohsen

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *