خانه / دانلود / پاورپوینت”اعتبار بخشی” ۱۶ اسلاید

پاورپوینت”اعتبار بخشی” ۱۶ اسلاید

اعتبار بخشی:
– صحت تصمیمات را در نظر دارد.

ارزشیابی :

– جایگاه برنامه را مشخص می کند.

فرایند اعتبار بخشی:

جنبه های اعتبار بخشی:

اعتبار بخشی برنامه درسی:

اعتبار بخشی برنامه درسی با مشارکت چه کسانی انجام می شود؟

ابزار های سنجش :

و…..

برنامه  د رسی ا ز مرحله طراحی تا مرحله پیش از اجرا توسط برنامه ریزان درسی مورد تجدید نظر و اصلاح قرار می گیرد.این تجدید نظر ها واصلاح که صرفاً توسط گروه برنامه ریزی درسی انجام می گیرد و هدف آن بررسی میزان صحت تصمیمات گرفته شده است اعتبار بخشی نام دارد.

فرایند اعتبار بخشی مواد آموزشی:

۱- مرحله  اول: اعتبار بخشی در کمیسیون تخصصی و با مشارکت ۳ نفر از دانش آموزان  و مولف  ویا یک نفر از هنر آموزان متخصص در محتوا

۲- مرحله دوم: اعتبار بخشی در کممیسیون تخصصی با مشارکت ۱۵ نفر از دانش آموزان

۳- مرحله سوم : اعتبار بخشی در کلاس درس با مشارکت حداقل ۳۰ نفر از دانش آموزان و هنر آموزان مربوطه (کلاس تجربی)

“اعتبار بخشي”

اعتبار بخشی به معنی ارزیابی سیستماتیک مراکز ارائه خدمات سلامت با استانداردهای مشخص است. استانداردهایی که بر بهبود مداوم کیفیت، محور بودن بیمار و بهبود ایمنی بیمار و کارکنان تاکید دارد.
در واقع مي توان گفت اعتباربخشي فرآیندی است که در آن یک گروه یا سازمان از طریق ارزیابی بیمارستان، اعتبار و رسمیت آن را به منظور توانایی در ارائه خدمات درماني تاييد ميكند. تيم اعتباربخشي با استفاده از استانداردهای مرتبط، بیمارستان را مورد ارزیابی قرار داده و پس از تجزیه و تحلیل یافته ها، درجه انطباق و پیروی از استانداردها را به بيمارستان اعلام مي دارند. اعتباربخشي با یک ارزیابی درونی یا خود ارزیابی از سازمان (بیمارستان) شروع میشود؛ بعد از آن ارزیابی خارجی به وسیله یک تیم از گروه های مختلف درماني و مديريتي از كليه بخش¬هاي باليني و اداري بيمارستان انجام می گیرد.

بطور کلی میتوان گفت : استانداردهای اعتباربخشی مقصد را نشان می دهد اما مسیر رسیدن به مقصد را باید در مدل بهبود کیفیت ……..

و……..

RIAL 70,000 – خرید

درباره ی mohsen

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *