خانه / دانلود / محاسبه گرمايش درساختمان ۹۹ ص

محاسبه گرمايش درساختمان ۹۹ ص

گرمايش درساختمان

فهرست مطالب

عنوان:

تاريخچه

روشهاي انتقال حرارت

جريان سيال درلوله ها

تعريف وتقسيم بندي عايق ها

عايق كاري اصلي ترين عامل كاهش هزينه در ساختمان سازي

اعمال روش هاي نوين سيستم هاي گرمايشي وسرمايشي

شبيه سازي وطراحي مبدل هاي حرارتي

گرمايش از كف

استفاده از پنجره هاي دوجداره

منابع

گرمايش درساختمان

دماي كاربردي
با توجه به آناليز شيميايي سرباره، مقاومت مؤثر الياف سرباره در برابر حرارت تا دماي ۸۰۰ درجه سانتيگراد بوده و نقطه ذوب سرباره (ماده اوليه) بيش از ۱۳۰۰ درجه سانتيگراد مي‌باشد. در برخي محصولات كه از رزين به عنوان Binder استفاده مي‌شود، محدوده دمايي تا ۳۵۰ درجه سانتيگراد است.

ميزان كلر
از عناصري كه ميزان آن در عايق مي‌بايست از استاندارد عددي مشخصي برخوردار باشد يون كلر است، زيرا وجود اين عنصر بيش از حد مجاز باعث خوردگي فلز و سطح متصل به عايق مي‌شود. محصولات تارابگين با داشتن ppm CI3 از ميزان استاندارد (ASTM-C796) كمتر است كه طبيعتاً اثر خوردگي نخواهد داشت.

PH يا اسيديته
يكي از ويژگيهاي مهم عايق PH يا اسيديته است كه اگر PH كمتر از ۵/۷ باشد محيط را اسيد و باعث خوردگي (Corrosion) سطح محل نصب عايق خواهد شد. (استاندارد ASTM-C795)، عايقهاي تارابگين با PH حدود ۱۰-۸ اين اثر را ندارد.

قطر الياف
قطر الياف در عايقها عامل مهمي در ضريب انتقال حرارت است. ميانگين قطر الياف عايقهاي تارابگين بين ۶-۴ ميكرون مي‌باشد.

ويژگيهاي صوتي
عايقهاي تارابگين عايقهاي مناسبي جهت جذب صوت مي‌باشند؛ بخصوص نوع خاصي از آن تحت عنوان Phono Panel يا Slab كه در دانسيته‌ها و ضخامتهاي مختلف توليد مي‌شود. عايقهاي تارابگين بازدهي بالايي در جذب و كاهش صدا دارد و در فركانسهاي صوتي HZ500 به بالا ميزان جذب صوت آن ۸۰% است. جذب صدا در مواد بستگي به ضخامت آنها دارد. ضريب جذب صوت عايقهاي تارابگين به ويژه در فركانسهاي كم با افزايش ضخامت بالا مي رود.
عايق پشم سنگ

پشم سنگ كه در زبان انگليسي Rock Wool ناميده مي‌شود، جزو خانواده عايق‌هاي حرارتي متشكل از الياف معدني است به همين دليل گاهي به آن Mineral Wool هم اطلاق مي‌شود.
ماده اوليه اصلي براي توليد اين عايق، سنگ بازالت، از گروه سنگ‌هاي آذرين است كه بازمانده فعاليت‌هاي آتش‌فشاني است و در كشور ما به وفور وجود دارد.
محصولات عايق پشم سنگ نقش مهمي (چشمگيري) در صرفه جويي انرژي به وسيله كاهش مصرف انرژي در خانه‌ها، ساختمان‌هاي اداري و تجاري و كارخانه‌هاي توليدي دارند. عايق كاري اصولي كمك مي‌كند كه در خانه‌ها و محل كارمان انرژي فوق العاده كمتري مصرف شود.
صرفه جويي در مصرف انرژي به وسيله عايق كاري به محيط زيست نيز كمك مي‌كند. عايق پشم‌سنگ به وسيله كاهش انرژي مورد لزوم براي گرم يا سرد كردن خانه‌ها و ساختمان‌‌هاي تجاري از متصاعد شدن دي اكسيد كربن بيشتر از كارخانه‌هاي مواد برق براي ………..

RIAL 120,000 – خرید

درباره mohsen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *