خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / دسته‌بندی نشده / دانلود کتاب خاطرات اشرف پهلوی

دانلود کتاب خاطرات اشرف پهلوی

دانلود کتاب خاطرات اشرف پهلوی

بخش هایی از محتوا

قدرت او هنگامی به مرحله کمال رسید که در رأس ارتش خود به مقابله با عشایر قدرتمند استان نفت خیز خوزستان رفت و آنانرا در تحت انقیاد خود در آورد.

اینک ایران میبایست درباره شکل حکومت خود تصمیم بگیرد. پدرم طرفدار رژیم جمهوری مشابه ترکیه بود. فکر خود را با رهبران مذهبی شیعه در میان گذاشت. اما مقامات مذهبی ۔ که طرفدار پابرجای نظام فئودالی، رژیم سلطنتی، و تمام سنتهای موجود بودند . در جلسهای که در شهر مقدس قم تشکیل شد، به پدرم گفتند که با رژیم جمهوری مخالفند. در نتیجه در ۲۹ آذر ۱۳۰۴، پس از انجام مقدمات، مجلس موسسان انقراض سلطنت ۱۳۱ ساله قاجار، و انتقال سلطنت را به سلسله پهلوی اعلام کرد و رضاخان سردار سپه را به سلطنت برگزید. در آن موقع من و….

به گذشته که نگاه میکنم، چتی موردی را به خاطر نمیآورم که پدرم هیچیک از ما را تنبیه کرده باشد، اما حضور او برای ما بچه ها آنقدر ترس آور، و انعکاس صدای او در حال عصبانیت، چنان رعب انگیز بود که حتی سالها بعد، که زن کاملی شده بودم ، لحظهای را به خاطر ندارم که بیترس و هراس از پدرم گذرانیده باشم.

دانلود کتاب خاطرات اشرف پهلوی

مادرم، تاج الملوک، از نظر جسمی، درست در نقطه مقابل پدرم بود. زنی کوتاه و ظریف با موی بور و چشمان سبز زیبا، قدش به زحمت به بالاترین ردیف نشانهای نظامی پدرم که بر روی لباس نظامیش قرار داشت میرسید. با وجود این مادرم هم، به طریق خاص خودش، مانند پدرم شخصيتی مقتدر داشت. در آن زمان که زنان ایران در زیر چادر «پنهان» بودند، و از هیچ….

و مادرم همیشه با اعتراض جواب میداد: «نه، نه. تو اشتباه میکنی. من هیجده سال بیشتر نداشتم.)

هنگامی که من و برادرم هنوز خیلی بچه بودیم، و مادرم، برادرم، علیرضا، را آبستن بود، پدرم با زن دیگری که بسیار جوان بود ازدواج کرد. (البته پدرم در ۱۷ سالگی نیز با دختر عمویش، مریم خانم، نیز ازدواج کرده بود که وی در موقع زائیدن دخترش، همدم السلطنه، سرزا رفته بود). در آن زمان هرچند که تعدد زوجات در ایران مرسوم بود (قانون اسلام اجازه داشتن چهار زن را به مرد میدهد)، و هرچند که زنان مجبور بودند چنین وضعی را گردن بنهند، ولی مادرم از این کار پدرم خیلی عصبانی شد چنانکه مدتها حاضر نمیشد پدرم را ببیند. شاه……..

و………..

درباره ی mohsen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *