no-img
فروشگاه داناکده

پاورپوینت و pdf "قلعه خشتی مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر" در 28 اسلاید | فروشگاه داناکده


فروشگاه داناکده

ادامه مطلب

پاورپوینت و pdf “قلعه خشتی مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر” در ۲۸ اسلاید
zip
بهمن ۲۴, ۱۳۹۶
۰ تومان

پاورپوینت و pdf “قلعه خشتی مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر” در ۲۸ اسلاید


پاورپوینت و pdf “قلعه خشتی مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر” در ۲۸ اسلاید

قسمت هایی از محتوا:

معرفی موقعیت جغرافیائی قلعه مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر:
مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادریکی از قدیمی ترین مناطق تاریخی شمال استان اصفهان است که قدمت آن به قبل از قرن چهارم میلادی بر میگردد.. روستای مورچه خورت در ۵۴ کیلومتری شمال غرب اصفهان و در کنار راه اصلی اصفهان – تهران قرار دارد. این منطقه جزو بخش شاهین شهر و میمه به مرکزیت شاهین شهر است

طول جغرافیایی قلعه مورچه خورت و کاروانسرای شاه مادر ۵۱/۲۹درجه و عرض ۳۳/۰۶درجه است. بخش میمه با ارتفاع ۱۶۷۰متر از سطح دریا قرارگرفته ودارای آب و هوایی معتدل و خشک دارد و کوه خال سفید در ۴ کیلومتری شمال غربی وهمچنین کوه پیرزه در ۶ کیلومتری غرب روستای مورچه خورت قرار دارد.

امام زاده قاسم وآتشکده زرتشتیان قلعه مورچه خورت :این منطقه به صورت دشت مسطحی در مجاورت کویر قرار دارد و دارای آب‌وهوایی نیمه‌صحرایی گرم و خشک در تابستان و سرد و خشک در زمستان می‌باشد. وجود طبقات نمکی و شدت تبخیر موجب شوری آب‌ها شده و از طرف شرق بیم پیشروی کویر اردستان به قسمت اعظم این بخش وجود دارد. چنان‌چه بعضی از روستاهای اطراف به علت کم آبی و خشک شدن قنات‌ها خالی از سکنه گردیده و تپه‌های ماسه‌ای متحرک آبادی‌ها را احاطه کرده که اگر توجه‌ای از نظر تامین آب زراعی و آشامیدنی توسعه مرتع و درختکاری و ایجاد فضای سبز برای مبارزه با گسترش کویر به عمل نیاید مختصر زمین‌های زراعی فعلی نیز بایر خواهد شد.

و………موضوعات :
برچسب‌ها :

درباره نویسنده

mohsen 37706 نوشته در فروشگاه داناکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *