no-img
فروشگاه داناکده

پاورپوینت کتاب "باغبانی عمومی" در 274 اسلاید تالیف دکتر روح انگیز نادری | فروشگاه داناکده


فروشگاه داناکده
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

پاورپوینت کتاب “باغبانی عمومی” در ۲۷۴ اسلاید تالیف دکتر روح انگیز نادری
zip
بهمن ۲۰, ۱۳۹۶
0 تومان
فروش

پاورپوینت کتاب “باغبانی عمومی” در ۲۷۴ اسلاید تالیف دکتر روح انگیز نادری


هدف درس :

باتوجه به افزایش جمعیت و اهمیت اقتصادی و ارزش غذائی محصولات باغی در سراسر دنیا دستیابی به محصولات با کمیت و کیفیت بالا ضروری به نظر می رسد ، که تمامی جوامع نگاه ویژه ای به این امر دارند و لذا دستیابی به خودکفائی در زمینه محصولات کشاورزی به خصوص باغبانی مستلزم بهره گیری از علوم پیشرفته روز دنیا در این زمینه می باشد ، در این مجال سعی بر این است مطالبی مختصر و مفید جهت استفاده دانشجویان عزیز ارائه گردد .

فهرست

فصل اول : تاریخچه

فصل دوم : گروه بندی گیاهان باغبانی

فصل سوم : گیاه افزایی (تکثیر)

فصل چهارم : محیط رشد

فصل پنجم : هورمونها و تنظیم کننده های رشد

فصل ششم: اصول هرس و تربیت

فصل هفتم: میوه کاری

فصل هشتم: سبزیکاری

فصل نهم : گلکاری، طراحی و گل آرایی

  • پیدایش باغبانی

بخش هایی از پاورپوینت

انسان اولیه غذای خود را با ماهیگیری و شكار و استفاده از گیاهان وحشی تأمین می كرد. در آن دوران انسان به صورت گروههای كوچك یك یا چند خانواری در غارها و معمولاً در نزدیكی منابع مواد خوراكی می زیست و هر خانواده مسئول تهیه غذای خود بوده است. با تشكیل اجتماعات نسبتاً بزرگتر نیازها و در نتیجه وظایف و پیشه های خاص و جدیدی به وجود آمد كه ایجاب می كرد گروهی از افراد به كارهایی مانند آموزشی و غیره پرداخته و برای غذای خود متكی به افراد دیگر اجتماع شوند. از این زمان انسان به فكر افتاد كه ضمن تشكیل اجتماعات خود در نقاط مناسب غذای خود را نیز به جای جمع آوری تولید كند.

 نور

آزمایش های مختلف ثابت کرده که به غیر از توت فرنگی سایر میوه ها برای گل انگیزی به طول روز حساس نیستند و تنها اثر این عامل بر روی شدت نور در رشد و باروری درختان بسیار موثر است. تغییر دادن شدت نور در سطح باغ کاری غیر عملیاست و تنها راه نوررسانی کافی به درون درخت، دادن شکل و تراکم مناسب به شاخساره می باشد. به عنوان مثال در میوه های سیب، اگر شدت نور به ویژه حدود سه ماه آخر فصل رشد کافی نباشد تولید رنگ سرخ دچار اختلال می گردد و به این دلیل پیشنهاد شده است که درمناطقی که هوای پائیز ابری یا مه آلود دارد به جای سیب های سرخ انواع زرد و سبز آن کشت گردد.

و…………..موضوعات :
برچسب‌ها :

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    پوسته وردپرس