خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / عمومی رشته ها / شوراي نگهبان

شوراي نگهبان

شوراي نگهبان

شوراي-نگهبانتحقیق شوراي نگهبان
 متشکل از ۱۰ صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
 شوراي نگهبان؛ وظايف، چالش ها و راهبردها

مقام معظم رهبري شوراي نگهبان را عماد ملت و دين و مايه اطمينان و سكينه قلب مومنين دانسته، و  در ديدار با اعضاي محترم اين شورا فرمودند: «شوراي نگهبان يك صافي است براي آن كه نگذارد ناخالصي وارد اركان نظام بشود.»

با ثبت نام افراد و شخصيت هاي مختلف سياسي،  فرهنگي و اجتماعي براي كانديداتوري مجلس هشتم، مرحله اي ديگر از رقابت انتخاباتي در بين شخصيت ها و گروه ها و جريانهاي سياسي در حال رقم خوردن است. آرام آرام ائتلاف ها و آرايش هاي مختلف سياسي در حال نهايي شدن و گزينش راهبردها و تاكتيك هايي براي حضور در ساختار قدرت از يك منظر و آمادگي براي خدمت از سوي ديگر مي باشند.

ائتلاف حداكثري و مطالبات حداقلي، حركت در سايه سار بزرگان دين و كشور، تكيه بر شعار اعتدال و ميانه روي و استفاده از نيروهاي معتدل در مرحله رقابت جهت پيروزي، تغيير موضع از حالت اپوزيسيون نظام به منتقد، هدايت و راه اندازي پروژه ناكارآمد نمايي دولت نهم،  سناريوسازي براي اختلاف افكني بين اصولگرايان، القاي شرايط بحراني و ويژه در كشور و بزرگ نمايي تهديد خارجي، جنگ رواني در خصوص تشديد تورم و گراني و دامن زدن به مطالبات صنفي و قومي و ايجاد ترديد و شبهه در مورد سلامت انتخابات و تاكيد بر لزوم استفاده از ناظرين بين المللي و ساماندهي هجمه  ناجوانمردانه عليه شوراي نگهبان در آستانه انتخابات مجلس هشتم و… قسمتي از ليست بلند بالاي راهبردها و تاكتيك هاي جريان هاي سياسي افراطي و غير همسو با نظام در داخل مي باشد كه به اشاره و تاييد شبكه هاي قدرت و ثروت جهاني در حال پياده سازي در داخل ايران است.

در بين انبوه راهبردهاي فوق الاشاره هجوم همه جانبه به شوراي نگهبان از اهميت بسزايي به لحاظ تاثيرگذاري و جايگاه خطير اين شورا در صيانت از منافع ملت و استقلال و اسلاميت كشور برخوردار است. زيرا شوراي نگهبان به عنوان بخشي از قوه مقننه نظام جمهوري اسلامي ايران نقش صافي نظام اسلامي در گزينش افراد مسئول نظام را ايفا مي نمايد.

از همين روي اگر هرگونه خلل و نقصاني به اين صافي وارد شود، ظهور و بروز آن را در عرصه هاي مهم كشور خواهيم ديد. جايگاه شوراي نگهبان در قانون اساسي جايگاه والايي است به گونه اي كه اعتبار و رسميت مصوبات مجلس شوراي اسلامي مطابق با اصل نود و سه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به وجود شوراي نگهبان و تاييد اين مصوبات

دانلود فایل

درباره ی mohsen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *